O UCZELNI
UNIA EUROPEJSKA
JUBILEUSZ 90 - LECIA STUDIÓW LEKARSKICH W POZNANIU
WIRTUALNY DZIEKANAT
WYBORY
REKRUTACJA 2011 / 2012
REKRUTACJA 2012 / 2013
STUDIA
WSPÓŁPRACA MIĘDZYNARODOWA
LLP ERASMUS
NAUKA
BIBLIOTEKA, WYDAWNICTWA
INFORMACJA I PROMOCJA
DOCUMASTER CAMPUS
SZPITALE KLINICZNE
SPIS OSÓB I JEDNOSTEK
SERWER ADMINISTRACYJNY
ZAMÓWIENIA PUBLICZNE

Aktualności


_


Szczegóły
_


Szczegóły
_


Szczegóły
Ruszyła kolejna edycja badania Universum Professional Survey.


I Ty możesz wypowiedzieć się na temat swojego idealnego pracodawcy!
Już po raz czwarty firma Universum przeprowadza w Polsce badanie profesjonalistów. Universum Professional Survey jest prowadzone corocznie w 30 krajach na całym świecie. Jego celem jest poznanie oczekiwań i preferencji profesjonalistów związanych z ich karierą i rozwojem zawodowym. Badanie pozwala na przeanalizowanie jakości wizerunku pracodawców na wybranym rynku pracy oraz czynników przesądzających o ich atrakcyjności. Na podstawie jego wyników zostaje sporządzony także ranking Idealny Pracodawca według profesjonalistów.

Szczegóły

_
Erasmus dla młodych przedsiębiorców


Już nie tylko studenci, ale i początkujący przedsiębiorcy mogą skorzystać z zagranicznych wyjazdów, zdobywać nowe praktyczne umiejętności i czerpać z najlepszych zagranicznych wzorców. Startuje projekt „Erasmus dla młodych przedsiębiorców”, w który – jako jedna z trzech instytucji w Polsce – zaangażował się InQbator Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego Fundacji UAM.

Szczegóły

Ulotka
„Wiedza do biznesu – czyli promocja przedsiębiorczych postaw w wielkopolskiej nauce”

Szczegóły

Redakcja portalu Kariera.com.pl z ponad setki zgłoszeń do konkursu Metamorfoza Kariery wybrała 6 super-studentów. Teraz chcemy prosić o pomoc w wyselekcjonowaniu finałowej 3, która przyjedzie do Krakowa.

Zachęcamy do głosowania na swoich faworytów!


Spotkanie informacyjno – rekrutacyjne dla zawodów medycznych


Zapraszamy na spotkanie informacyjno-rekrutacyjne w dniach 04. 05 – 06.05.11 w lobby hotelu Novotel Centrum Poznań, początek godzina 13:30.

Spotkanie dotyczy osób pracujących w branży medycznej (Lekarze, Pielęgniarze, Sanitariusze itp.), którzy zainteresowani są podjęciem pracy na obszarze Niemiec. Spotkanie będzie doskonalą okazją, by bezpośrednio porozmawiać z doradca personalnym i poznać szczegółowe możliwości zatrudnienia na rynku Niemieckim.
Zainteresowani proszeni są o przyniesienie życiorysu wraz ze świadectwami poświadczającymi kwalifikacje zawodowe.

Zgłoszenia na spotkanie prosimy kierować na podany adres mailowy:
lidia.borgwardt@apm-personal.de

Informacje dotyczące firmy: www.apm-personal.de
Szczęśliwa siódemka poszukiwana!

Chciałbyś spotkać się ze specjalistami ds. rekrutacji najpopularniejszych pracodawców Polsce? Napić się z nimi kawy i porozmawiać na mniej formalnym gruncie? Zostań jednym z 7 zaproszonych studentów!

Szczegóły


__Akademia Łowców Biznesu


InQbator Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego Fundacji UAM oraz Secus Wsparcie Biznesu Sp. z o.o. zapraszają do udziału w bezpłatnych warsztatach dla przedsiębiorców z sektora MSP, pt.: „Źródła finansowania innowacji: venture capital, Aniołowie Biznesu i rynek kapitałowy NewConnect” oraz „Dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa: jak przygotować się do pozyskania inwestora ", które odbędą się w dniach 17-18 marca 2011r. w InQbatorze Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego na ul. Rubież 46 (Budynek C, wejście 4, sala 56).

Spotkania są realizowane w ramach projektu "Łowcy Biznesu" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Celem dwudniowych warsztatów jest przekazanie wiedzy z zakresu źródeł finansowania innowacji. W pierwszym dniu warsztatów zostaną przedstawione źródła finansowania innowacji, a także ukazane przygotowanie spółki do debiutu w ASO, oferta emisji oraz wprowadzenie akcji na NewConnect. W drugim dniu spotkania zostaną przeprowadzone praktyczne warsztaty z zakresu analizy rynku i prognozowania danych finansowych, a także metod wyceny perspektywicznych przedsięwzięć.

Warsztaty poprowadzą doświadczeni specjaliści z zakresu rynków finansowych, prawnicy i finansiści – pracownicy Secus Wsparcie Biznesu sp. z o.o. oraz Domu Maklerskiego Secus Asset Management S.A.

Celem ogólnopolskiego projektu "Łowcy biznesu" jest stworzenie efektywnych mechanizmów finansowania rozwoju młodych, innowacyjnych przedsiębiorstw, w szczególności dzięki inwestycjom venture capital.

Dodatkowe informacje na portalu internetowym https://www.lowcybiznesu.pl/
Rejestracja on-line poprzez stronę: www.lowcybiznesu.pl, e-mail: lowcybiznesu@secus.pl lub tel.: (32) 352 45 25.

Serdecznie zapraszamy do udziału w warsztatach!

Patronat Honorowy nad przedsięwzięciem objął Marszałek Województwa Wielkopolskiego,
Pan Marek Woźniak oraz Prezydent Miasta Poznań, Pan Ryszard Grobelny.

Polskie Stowarzyszenie Diabetyków poszukuje Młodych Liderów


Szczegóły: tutaj
ResearchGATE - międzynarodowym, bezpłatnym serwisie społecznościowy skierowany do naukowców


Szczegóły: tutaj ; tutaj
_


Więcej informacji: tutaj
Weź udział w badaniu i wygraj laptop!


Weź udział w tegorocznej edycji badania i otrzymaj, po raz pierwszy, interpretację swoich wyników!
Wejdź do badania: www.universumsurvey.com/pl2011

Który pracodawca byłby dla mnie najlepszy? Jakim typem pracownika jestem? Czy właściwie typuję swojego idealnego pracodawcę? W jakiej branży mogę się sprawdzić?

Uzyskaj odpowiedź na te i wiele innych pytań odnośnie Twojej kariery natychmiast po wypełnieniu badania na www.Springboardr.com. Wyniki zależą od tego, jak wypełnisz formularz badania. Biorąc udział w badaniu, automatycznie stajesz się członkiem Springboardr.com., który może Ci pomóc w odkryciu, poznaniu i nawiązaniu kontaktu z Twoim idealnym pracodawcą.

Co jeszcze uzyskasz dzięki uczestnictwu w badaniu?

• laptop
• jeden z 10 kuponów na zakupy w H&M,
• jeden z 10 kursów językowych,
• przewodnik WetFeet: Ace Your Interview (wartość rynkowa: 15€),
• Pewność, że zarówno Twoja uczelnia jak i przyszły pracodawca dobrze rozumieją Twoje zawodowe ambicje i oczekiwania.

Badanie Universum Student Survey 2011 jest całkowicie niezależne. Odpowiedzi są anonimowe, a rozpowszechnieniu podlegają tylko zbiorcze wyniki.
VIII Targi Pracy na AWF
18 i 19 listopada 2010 r. godz. 9.00 - 15.00


Więcej informacji: pobierz
_Cenne nagrody w szybkim konkursie
Wygraj na prywatyzacji bez inwestowania!

Ministerstwo Skarbu, Parlament Studentów RP i Giełda Papierów Wartościowych patronują konkursowi dla studentów pt. "Największy wygrany prywatyzacji". W drugiej edycji (do 2 listopada br.) można wygrać miedzy innymi netbooka i smartfona, praktyki
na Giełdzie i w Ministerstwie Skarbu Państwa. Wystarczy na dwóch stronach opisać przypadek udanej prywatyzacji polskiej firmy.
Szczegóły na http://www.konkurs.prywatyzacja.edu.pl/
Raport ewaluacyjny projektu "Komercjalizacja badań naukowych kluczem konkurencyjności woj. wielkopolskiego - szkolenia z zakresu zakładania i prowadzenia firm typu spin out i spin off: Druga edycja" współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Raport dostępny: tutaj
Akademickie Mistrzostwa Polski w Wizażu Zielona Góra 2010 r. (termin zgłoszeń mija 13-08-2010 r.)

Lubuska Wyższa Szkoła Zdrowia Publicznego w Zielonej Górze ma przyjemność poinformować, iż ogłoszona została pierwsza edycja Akademickich Mistrzostw Polski w Wizażu. Ideą konkursu, z założenia organizowanego w otwartej i szerokiej formule jest promocja uczestników – ich umiejętności i artyzm oraz innowacyjność i przedsiębiorczość.

Uczestnikami konkursu mogą zostać osoby, które zdeklarowały chęć uczestnictwa w „Forum Studentów Nauk o Zdrowiu”. Mistrzostwa adresowane są do studentów studiów kosmetologicznych (w tym również tegoroczni absolwenci).

Konkurs jest integralną częścią „Forum Studentów Nauk o Zdrowiu” organizowanym w dniach 6 – 11 września 2010 r. przez Lubuską Wyższą Szkołę Zdrowia Publicznego w Zielonej Górze. W swoim założeniu Forum ma być płaszczyzną pogłębiania wiedzy, wymiany doświadczeń, zdobycia nowych umiejętności kreatorskich oraz budujących przedsiębiorczość i innowacyjność.
Na zgłoszenia uczestników czekamy do dnia 13.08.2010 r., szczegółowe informacje, regulamin Akademickich Mistrzostw Polski w Wizażu i formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie internetowej „Forum Studentów Nauk o Zdrowiu”: www.studiujzprzyszloscia.pl/forum .
Konkurs na najlepszą pracę magisterską lub licencjacką (termin zgłoszeń mija 13-08-2010 r.)

Lubuska Wyższa Szkoła Zdrowia Publicznego w Zielonej Górze ma przyjemność poinformować, iż ogłoszona została pierwsza edycja konkursu na najlepszą pracę dyplomową w naukach o zdrowiu – edycja 2009/2010. Tematyka prac zgłaszanych na konkurs powinna być związana z zagadnieniami szeroko pojętej problematyki nauk o zdrowiu.

Uczestnikami konkursu mogą zostać osoby, które zdeklarowały chęć uczestnictwa w „Forum Studentów Nauk o Zdrowiu”. Konkurs adresowany jest zarówno do studentów jak i absolwentów uczelni wyższych, którzy się obronili lub co najmniej ich praca została przyjęta przez promotora i uczelnię do obrony w roku akademickim 2009/2010 na obu szczeblach edukacji akademickiej (licencjat, magister).

Konkurs jest integralną częścią „Forum Studentów Nauk o Zdrowiu” organizowanym w dniach 6 – 11 września 2010 r. przez Lubuską Wyższą Szkołę Zdrowia Publicznego w Zielonej Górze. W swoim założeniu Forum ma być płaszczyzną pogłębiania wiedzy, wymiany doświadczeń, zdobycia nowych umiejętności kreatorskich oraz budujących przedsiębiorczość i innowacyjność.

Na zgłoszenia uczestników czekamy do dnia 13.08.2010 r., szczegółowe informacje, regulamin konkursu i formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie internetowej „Forum Studentów Nauk o Zdrowiu”: www.studiujzprzyszloscia.pl/forum .
Zaproszenie na I edycję Forum Studentów Nauk o Zdrowiu (termin zgłoszeń mija 13-08-2010 r.)


Lubuska Wyższa Szkoła Zdrowia Publicznego w Zielonej Górze ma przyjemność zaprosić studentów oraz absolwentów uczelni wyższych nauk o zdrowiu, na Forum Studentów Nauk o Zdrowiu, które odbędzie się w dniach 6.09 – 11.09.2010 r. w Zielonej Górze. W swoim założeniu Forum Studentów Nauk o Zdrowiu ma być płaszczyzną pogłębiania wiedzy, wymiany doświadczeń, zdobycia nowych umiejętności kreatorskich oraz budujących przedsiębiorczość i innowacyjność.

W ramach Forum Studentów Nauk o Zdrowiu przewidziane są:
- zajęcia praktyczne;
- warsztaty;
- szkolenia;
- Letnia Szkoła Przedsiębiorczości;
- wykłady;
- seminaria;
- wystawy;
- programy prezentacyjno – warsztatowe realizowane przez renomowane firmy branżowe;

i wiele innych.

W czasie forum odbędzie się również Akademicki Konkurs Prac Dyplomowych w Naukach o Zdrowiu „Wiedza dla Zdrowia” edycja 2009/2010 oraz Akademickie Mistrzostwa Polski w Wizażu.

Organizator zapewnia na czas trwania Forum Studentów Nauk o Zdrowiu nocleg oraz wyżywienie.

Na zgłoszenia uczestników czekamy do dnia 13.08.2010 r., szczegółowe informacje oraz regulamin Forum Studentów Nauk o Zdrowiu i formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie internetowej „Forum Studentów Nauk o Zdrowiu”: www.studiujzprzyszloscia.pl/forum .

Startuje kolejna edycja Letniej Szkoły Przedsiębiorczości!


nQbator Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego Fundacji UAM już po raz czwarty zaprasza studentów, absolwentów, doktorantów i pracowników naukowych Z CAŁEJ POLSKI na przedsiębiorcze wakacje do Ciążenia nad Wartą (ok. 60 km od Poznania). Podczas tygodniowego wyjazdu (13-19 sierpnia) uczestnicy – podzieleni na grupy – wezmą udział w szkoleniach z autoprezentacji, ePR-u, pisania biznesplanu, formalno-prawnych aspektów prowadzenia własnej działalności gospodarczej oraz w warsztatach księgowo-podatkowych. Wszystko po to, by wieczorami móc sprawdzić nowo zdobyte umiejętności w prowadzonym zespołowo, wirtualnym przedsiębiorstwie. Zwycięska grupa otrzyma tytuł Lidera Biznesu. Dodatkowo, każdy z uczestników będzie miał okazję skonsultować swój własny pomysł na biznes ze specjalistami.

Szczegóły na stronie www.inqbator.pl

Konkursu dla przedsiębiorczych kobiet DARBOVEN IDEE GRANT 2010. Udział w konkursie może wziąć każda Polka, która ma ciekawy i innowacyjny pomysł na biznes. Nagrodą jest 100.000 zł.

Pobierz informacje: pobierz

_

Program Aktywizacja

Program Aktywizacja zainicjowany przez serwis wfirma.pl oraz Dolnośląską Grupę Wspierania Biznesu, jest projektem mającym na celu propagowanie idei mikroprzedsiębiorczości. Skierowany został do ambitnych osób, pragnących założyć własną firmę, a obawiających się wysokich kosztów związanych z jej obsługą księgową.

Student, prowadzący własną firmę przez okres 12 miesięcy ma możliwość bezpłatnego korzystania on-line ze wszystkich, dostępnych w serwisie narzędzi finansowo-księgowych.

Po upływie 12 miesięcy, użytkownik może w dalszym ciągu korzystać z serwisu na zasadach podanych w regulaminie, który zostanie mu udostępniony przed założeniem konta. Korzystanie z serwisu można także w każdym momencie zawiesić lub przerwać, bez żadnych konsekwencji.

Serwis księgowości internetowej, oferowany w ramach Programu Aktywizacja jest bardzo prosty w obsłudze, tak by nie sprawiał trudności początkującym przedsiębiorcom. Nad jego stałą aktualizacją przepisów prawa podatkowego czuwa, współpracujące z serwisem wfirma.pl, biuro rachunkowe ABR Finanse, działające na rynku od 17 lat.

Jak skorzystać z programu?

Napisz do nas biuro@dgwb.pl oraz biuro@wfirma.pl prześlemy Ci kod aktywacyjny e-mailem.

Więcej informacji o Programie Aktywizacja na stronie:
http://wfirma.pl/artykul/programy

Indywidualne konsultacje Kariery: CV i list motywacyjny

więcej informacji: tutaj
Konferencja „Bioinnowacje Biotechnologia & Biznes”
23-24 kwietnia


Już po raz drugi organizatorzy Konferencji „Bioinnowacje Biotechnologia & Biznes” serdecznie zapraszają na wydarzenie promujące przedsiębiorczość akademicką w środowisku ambitnych studentów oraz młodych pracowników naukowych.

W dniach 23-24 kwietnia w Międzywydziałowym Audytorium przy Wydziale Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego we Wrocławiu odbędzie się kolejna edycja tego wydarzenia. Mamy nadzieję, że uzyskają Państwo dużo przydatnych informacji. Więcej na www.wroclaw.bioinnowacje.pl.


_VI POZNAŃSKIE DNI PRZEDSIĘBIORCZOŚCI AKADEMICKIEJ

19-22 kwietnia


Kwiecień w stolicy Wielkopolski upłynie pod znakiem przedsiębiorczości. Już wkrótce osoby, które zastanawiają się, jak przekuć swoją wiedzę i umiejętności na intratny biznes albo chciałyby skorzystać z wiedzy i doświadczenia zarówno ekspertów, jak i praktyków – będą mogły wziąć udział w VI edycji Poznańskich Dni Przedsiębiorczości Akademickiej.
Każdego roku, wiosną, na poznańskich uczelniach odbywają się warsztaty i dyskusje na temat przedsiębiorczości akademickiej. Radzimy jak założyć pierwszą działalność gospodarczą, jak sprawnie zarządzać budżetem oraz w jaki sposób zadbać o wizerunek własnej firmy. W tym roku chcemy w szczególności pomóc odnaleźć się w świecie biznesu humanistom, artystom i młodym inżynierom.
Celem PDPA jest przybliżenie dwóch światów – nauki i biznesu – oraz pokazanie, że w dzisiejszych czasach świat biznesu musi korzystać z wiedzy naukowców, a naukowcy muszą konfrontować wyniki badań z warunkami i wymaganiami rynku. PDPA są także platformą służącą spotkaniu się początkujących i doświadczonych biznesmenów. To również doskonała okazja do skorzystania z oferty szkoleniowej.
Do uczestnictwa w inicjatywie zapraszamy przedsiębiorców, pracowników naukowych, studentów i absolwentów oraz przedstawicieli instytucji zajmujących się wspieraniem przedsiębiorczości akademickiej.
Poznańskie Dni Przedsiębiorczości Akademickiej – chcesz wiedzieć więcej, zajrzyj na stronę http://www.pdpa.pl/
Zapraszamy!

Organizatorzy:

InQbator Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego Fundacji UAM
Miasto Poznań
Uczelniane Centrum Innowacji i Transferu Technologii UAM
Poznański Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości


_Konkurs na najbardziej kreatywnego Studenta Roku – nagroda za każde zgłoszenie do końca marca 2010!

Universum we współpracy z Capgemini wybiera Studenta Roku!

Do wygrania: Notebook DELL

Temat: Mocne strony Polaków na globalnym rynku pracy

Pokaż swoją kreatywność – nakręć film, napisz artykuł, zrób zdjęcie, namaluj, narysuj, skomponuj...

Wybierz dowolną formę i pokaż, w czym Polacy są najlepsi!

KAŻDY student, który prześle swoje dzieło na adres studentroku@kariera.com.pl do 31 marca 2010 r. otrzyma nagrodę dodatkową. Wystarczy przesłać pracę i wybrać nagrodę ze strony: www.studentroku.com/capgemini/

Nagrody do tej pory otrzymali m.in. Patryk z Gliwic, Joanna z Wrocławia, Barbara z Warszawy, Agnieszka z Białegostoku, Anna z Jastrowia, Ilona z Bobowa, Marcin ze Strzelc, Wojtek z Lubonia, Paulina z Ksawerówki i wiele innych osób. Każda nadesłana praca bierze również udział w rywalizacji o nagrodę główną: notebook DELL.

Wyślij nam swoją pracę na studentroku@kariera.com.pl i zaznacz, którą nagrodę mamy Ci wysłać.
Redakcja www.kariera.com.pl
Odkryj swój potencjał - studencki program badawczy w dziedzinie nauk ścisłych i biotechnologii.
Więcej informacji - pobierz
Program szkoleniowo-doradczy „Pierwszy krok we własny biznes” – spotkanie informacyjne


Serdecznie zapraszamy przedsiębiorczych studentów, doktorantów, absolwentów (do 7 lat od daty zakończenia studiów) i pracowników naukowych naszej uczelni na spotkanie informacyjne dotyczące programu „Pierwszy krok we własny biznes”, które odbędzie się w dniu 18 stycznia br. o godz.12:00 w Salce konferencyjnej 112 przy ul Fredry 10.
W spotkaniu uczestniczyć będą przedstawiciele organizatorów: Urzędu Miasta Poznania oraz Inkubatora Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego, a także partnera merytorycznego – firmy F5 Konsulting Sp. z o.o.
Osoby zainteresowane proszone są o zgłoszenie telefoniczne tel. +61 854 60 31 / 854 62 93 lub email; promocja@ump.edu.pl do dnia 15 stycznia 2010.
Więcej informacji znaleźć można na stronach organizatorów: www.poznan.pl/pierwszykrok lub www.inqbator.pl/pierwszykrok
Polecamy:


Program szkoleniowo-doradczy "Pierwszy krok we własny biznes"


Chcesz dowiedzieć się jak poprowadzić własny biznes, pozyskać kapitał na rozwój i odnieść sukces?

Jeśli tak, zapraszamy Ciebie do wzięcia udziału w programie szkoleniowo-doradczym "Pierwszy krok we własny biznes", który skierowany jest do studentów, absolwentów i pracowników naukowych.

Program obejmuje cykl szkoleń z zakresu zagadnień księgowych
i prawnych, marketingu, biznesplanu i ochrony własności intelektualnej. Kolejny element to specjalistyczne doradztwo indywidualne, a cały cykl w efekcie ma przygotować do spotkania z potencjalnymi inwestorami
i prezentacji projektu.

Więcej informacji o programie znajdziesz

na www.inqbator.pl/pierwszykrok oraz www.poznan.pl/pierwszykrok


Najbliższe, pierwsze spotkanie odbędzie się 16 grudnia 2009 r,w sali Niebieskiej (Hol wejściowy) na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.
Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00, a jego zakończenie przewidziane jest na godzinę 18:30.


Plan spotkania:

15:00-16:15 Spotkanie informacyjne na temat programu „Pierwszy krok
we własny biznes”; prezentacja szkoleń i zakresu doradztwa

16:15-16:30 przerwa kawowa

16:30-18:30 warsztat z zaproszonym inwestorem
(przedstawienie zasad działania funduszy seed capital i aniołów biznesu, korzyści z kontaktów z inwestorami)


Serdecznie zaprasza Zespół InQbatora
Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego Fundacji UAM
Zapraszamy do Punktu Informacyjnego Biura Karier
dyżur w każdy czwartek w godz. 16.00-17.00 w Collegium Maius ul. Fredry 10 pok. 122Kontakt: Magdalena Rolska tel. 061 854 60 34 e-mail: mrolska@ump.edu.pl
CZATY KARIERY 5 – 9 października 2009 r.

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery iSC Career Journal organizuje Czaty Kariery z Ekspertami z najlepszych uczelni wyższych i urzędów pracy w Polsce. Czaty odbędą się w dniach 5 – 9 października 2009 r. na portalu www.career-journal.com/pl

Więcej informacji:pobierz
Wojewódzki Urząd Pracy przygotował kolejny raport pt. Ocena sytuacji absolwentów szkół województwa wielkopolskiego rocznik 2007/2008 na rynku pracy.

Raport dostępny jest na stronie internetowej Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Poznaniu: www.wup.poznan.pl/działania rynku pracy/opracowania i analizy

Wprowadził : Dominika Bazan - Dział Promocji
Zapisano : 22-08-2011 10:44